Nasz kanał na YouTube
Dla czego warto kupować u nas
Dla czego warto kupować u nas

Koprolit - skamieniałe odchody dinozaura - Madagaskar

Cena:  
45,00 zł

MM6982

Wielkość okazuWymiary okazu ok 55 x 23 mm
Wiek geologicznyKreda
LokalizacjaMadagaskar
Skamieniała kupa dinozaura o niezwykle ciekawej formie. Z racji swojego wieku (ok.70 mln. lat) nie jest już plastyczna i nie wydziela zapachu :) Wspaniała skamieniałość śladowa. 

Oferowane przez nas koprolity są od lat przedmiotem sporu odnośnie ich pochodzenia. Faktem jest, że powstawały one w warunkach lądowych o czym świadczą między innymi szczeliny powstałe podczas ich wysychania. Domieszka piasku, którą zaobserwować można w zewnętrznej części znacznej ilości okazów świadczy o ich w miarę szybkim pogrzebaniu co pozwoliło przetrwać im w warunkach lądowych. Część naukowców skłania się by zaklasyfikować je jako skamieniałe odchody dinozaurów. Istnieje jednak pogląd, że ich twórcami są żółwie.

Więcej szczegółówSprzedane
Zobacz pozostałe w kategorii: Koprolity
Dbamy o Twoje prawa

Magia Kamieni

Więcej informacji

Koprolity (gr. copros - kał + lithos - kamień) to skamieniałe ekskrementy zwierząt. Należą do tzw. skamieniałości śladowych. Z racji środowiska życia (muliste, konserwujące dno) i specyficznego sposobu odżywiania większość odkrywanych koprolitów należy do morskich pierścienic oraz do ramienionogów. Naziemne warunki nie sprzyjają ich utrwaleniu, gdyż znikają po pierwszym deszczu. Zdarza się jednak, że w sprzyjających okolicznościach zachowują się również w warunkach lądowych. Koprolity są badane pod kątem ustalenia rodzaju pokarmu spożywanego przez ich twórcę. Zapisz się do newslettera

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (Magia Kamieni Anna Janus, Ul. Krakowska 51A, 32-566 Alwernia) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z Polityką Prywatności przed wyrażeniem zgody.