Nasz kanał na YouTube
Dla czego warto kupować u nas
Dla czego warto kupować u nas

Piryt - Słońce pirytowe - Słońce Sparty - USA

Cena:  
200,00 zł

M110

Wielkość okazu93 x 93 x 7 mm
LokalizacjaSparta, Randolph County, Illinois, USA

Jedna z najbardziej niezwykłych  odmian pirytu występująca w formie swym kształtem przypominającej słońce (tzw słońce pirytowe, słońce Sparty). Wydobywane one były z głębinowych kopalń węgla w rejonie miejscowości Sparta w hrabstwie Randolph w stanie Illinois w USA. Piryt występuje tam w szczelinach w obrębie karbońskich łupków, których ławice przecinają pokłady węgla. Pochodzenie tych niezwykłych pirytów słonecznych było przedmiotem licznych badań i dyskusji. Chociaż niektórzy twierdzą, że są to zastąpione pirytem skamieniałości to obecny stan wiedzy wskazuje raczej na to, iż kształt i forma pirytu jest wynikiem krystalizacji w bardzo wąskich szczelinach oraz częściowo rozciągania pod naciskiem.

Więcej szczegółówSprzedane
Zobacz pozostałe w kategorii: Piryt
Dbamy o Twoje prawa

Magia Kamieni

Więcej informacji

Jedna z najbardziej niezwykłych  odmian pirytu występująca w formie swym kształtem przypominającej słońce (tzw słońce pirytowe, słońce Sparty). Wydobywane one były z głębinowych kopalń węgla w rejonie miejscowości Sparta w hrabstwie Randolph w stanie Illinois w USA. Piryt występuje tam w szczelinach w obrębie karbońskich łupków, których ławice przecinają pokłady węgla. Pochodzenie tych niezwykłych pirytów słonecznych było przedmiotem licznych badań i dyskusji. Chociaż niektórzy twierdzą, że są to zastąpione pirytem skamieniałości to obecny stan wiedzy wskazuje raczej na to, iż kształt i forma pirytu jest wynikiem krystalizacji w bardzo wąskich szczelinach oraz częściowo rozciągania pod naciskiem.Zapisz się do newslettera

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (Magia Kamieni Anna Janus, Ul. Krakowska 51A, 32-566 Alwernia) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z Polityką Prywatności przed wyrażeniem zgody.