Uwarowit to minerał z gromady krzemianów zaliczany do grupy granatów. Jest granatem chromowym barwy szmaragdowozielonej lub ciemnozielonej. Należy do grupy minerałów bardzo rzadkich. Nazwa pochodzi od nazwiska hr. S.S. Uwarowa, rosyjskiego prezydenta Akademii Petersburskiej i ministra oświaty.Występuje głównie w serpentynitach.
Kryształy granatu chromowego o intensywnym zabarwieniu. Uwarowit zaliczany jest do grupy minerałów bardzo rzadkich. Kryształy uwarowitu znajdują się na szarym chromicie, który jest minerałem rudnym chromu. Okaz posiada ładnie wykształcone, duże kryształy - do 5 mm. Uwarowity pochodzące z kopalni Sarany na Uralu w Rosji przedstawione są na filmie poniżej.
Kryształy granatu chromowego o intensywnym zabarwieniu. Uwarowit zaliczany jest do grupy minerałów bardzo rzadkich. Kryształy uwarowitu znajdują się na szarym chromicie, który jest minerałem rudnym chromu. Okaz posiada ładnie wykształcone, duże kryształy - do 4 mm. Uwarowity pochodzące z kopalni Sarany na Uralu w Rosji przedstawione są na filmie poniżej.
Bardzo ładnie wykształcone, duże jak na ten minerał i błyszczące kryształy granatu chromowego o intensywnym zabarwieniu. Uwarowit zaliczany jest do grupy minerałów bardzo rzadkich. Kryształy uwarowitu znajdują się na szarym chromicie, który jest minerałem rudnym chromu. Kopalnia w Saranach aktualnie wstrzymała eksploatację. Okaz z trafienia z roku 2005.
Bądź na bieżąco