Nasz kanał na YouTube
Dla czego warto kupować u nas
Dla czego warto kupować u nas
Korund

Korund to minerał z grupy tlenków, chemicznie będący tlenkiem glinu Al2O3. Krystalizuje w układzie trygonalnym. Korund charakteryzuje się dużą twardością (9 w dziesięciostopniowej skali Mohsa). Tworzy on dwie szlachetne odmiany: rubin (odmiana o barwie czerwonej) oraz szafir (odmiana o barwie niebieskiej). Barwa korundu zależy od domieszek chemicznych. Małe domieszki chromu zabarwiają korund na czerwono, wanadu na purpurowo, tytanu na niebiesko, żelaza na żółto lub brunatno. Korund występuje zarówno w skałach magmowych jak i metamorficznych. Spotykany jest również w okruchowych skałach osadowych, gdzie występuje na wtórnym złożu. Nazwa minerału wywodzi się z sanskrytu gdzie słowo kurivinda oznaczy rubin.

Korund Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • 1 300,00 zł Sprzedane

    Niesamowity okaz rubinu (szlachetny korund) w towarzystwie zoizytu i pargasytu. Okaz pochodzi z rejonu Kilimandżaro, najwyższej góry Afryki. Wspaniała, intensywna barwa rubinu kontrastuje z zielenią zoisytu. Dodatkowego uroku dodają laminy pargasytu, rzadkiego minerału z grupy amfiboli. Rubin dodatkowo posiada strefową budowę podkreśloną iryzacją. Wielkość samego rubinu ok 60 mm! Okaz w...

    1 300,00 zł
      Sprzedane   Więcej
    Sprzedane
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Zapisz się do newslettera

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (Magia Kamieni Anna Janus, Ul. Krakowska 51A, 32-566 Alwernia) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z Polityką Prywatności przed wyrażeniem zgody.