Nasz kanał na YouTube
Dla czego warto kupować u nas
Dla czego warto kupować u nas
Zoisyt

Zoisyt (zoizyt) to rzadki minerał z grupy krzemianów. Chemicznie to zasadowy krzemian wapnia i glinu o wzorze Ca2Al3(SiO4)(Si2O7)O(OH). Nazwa pochodzi od austriackiego przyrodnika i kolekcjonera minerałów S. Zoista von Edelstina. Zoisyt tworzy kryształy słupkowe lub pręcikowe z wyraźnym prążkowaniem poprzecznym. Występuje w skupieniach zbitych lub ziarnistych. Twardość zoisytu to 6 do 6,5 w skali Mohsa. Krystalizuje w układzie rombowym. Często zawiera domieszki manganu (thulit), chromu (anyolit), wanadu (tanzanit), strontu, potasu lub tytanu. Zoisyt jest minerałem skał metamorficznych niskich temperatur i dużych ciśnień. Spotykany jest w skałach wapienno–krzemianowych, gnejsach, granulitach, amfibolitach i eklogitach.

Zoisyt Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • 1 300,00 zł Sprzedane

    Niesamowity okaz rubinu (szlachetny korund) w towarzystwie zoizytu i pargasytu. Okaz pochodzi z rejonu Kilimandżaro, najwyższej góry Afryki. Wspaniała, intensywna barwa rubinu kontrastuje z zielenią zoisytu. Dodatkowego uroku dodają laminy pargasytu, rzadkiego minerału z grupy amfiboli. Rubin dodatkowo posiada strefową budowę podkreśloną iryzacją. Wielkość samego rubinu ok 60 mm! Okaz w...

    1 300,00 zł
      Sprzedane   Więcej
    Sprzedane
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Zapisz się do newslettera

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę (Magia Kamieni Anna Janus, Ul. Krakowska 51A, 32-566 Alwernia) w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z Polityką Prywatności przed wyrażeniem zgody.