Rzadkie okazy minerałów i skamieniałości.
Kryształy granatu chromowego o intensywnym zabarwieniu. Uwarowit zaliczany jest do grupy minerałów bardzo rzadkich. Kryształy uwarowitu znajdują się na szarym chromicie, który jest minerałem rudnym chromu. Okaz posiada ładnie wykształcone, duże kryształy - do 5 mm. Uwarowity pochodzące z kopalni Sarany na Uralu w Rosji przedstawione są na filmie poniżej.
Kryształy granatu chromowego o intensywnym zabarwieniu. Uwarowit zaliczany jest do grupy minerałów bardzo rzadkich. Kryształy uwarowitu znajdują się na szarym chromicie, który jest minerałem rudnym chromu. Okaz posiada ładnie wykształcone, duże kryształy - do 4 mm. Uwarowity pochodzące z kopalni Sarany na Uralu w Rosji przedstawione są na filmie poniżej.
Ciekawy okaz rzadkich minerałów z grupy siarczków - realgaru i aurypigmentu. Minerały te są siarczkami arsenu. Okaz pochodzi z kopalni Getchell (Nevada, USA) eksploatującej między innymi złoto.
Bardzo ładnie wykształcone kryształy rzadkiego cerusytu w towarzystwie barytu. Silnie połyskujące ściany kryształów. Okaz pochodzi z rejonu miejscowości Mibladen w Maroku, gdzie minerał ten występuje w strefie wietrzenia złoża siarczków ołowiu.
Turkus w towarzystwie wavellitu. Rzadkie minerały z grupy fosforanów. Bardzo ładnie wykształcone kryształy turkusu. Ciekawostka dla miłośników rzadkich minerałów.
Kryształy rzadkiego wulfenitu o ładnym, żółtym kolorze. Okaz pochodzi z nieczynnych już od wielu lat złóż w rejonie Touissit w Maroku.
Rzadkie minerały strefy utleniania złóż cynku i miedzi. Okaz z nieczynnej już kopalni w hiszpańskich Pirenejach.
Rzadki glaukofan w towarzystwie fuchsytu, talku i pirytu. Glaukofan jest krzemianem litu, magnezu, żelaza i glinu, zaliczanym do grupy amfiboli. Skupienia bardzo ładnie błyszczących kryształów.
Rzadki glaukofan w towarzystwie talku. Glaukofan jest krzemianem litu, magnezu, żelaza i glinu, zaliczanym do grupy amfiboli. Skupienia bardzo ładnie błyszczących kryształów.
Okaz miedzi rodzimej z kopalni Itauz znajdującej się około 60 km na NNW od Dżezkazgan w Kazachstanie. Okazy miedzi z tej lokalizacji należą do najładniejszych okazów tego minerału na świecie i są bardzo cenione przez kolekcjonerów.
Bardzo ładnie wykształcone, duże jak na ten minerał i błyszczące kryształy granatu chromowego o intensywnym zabarwieniu. Uwarowit zaliczany jest do grupy minerałów bardzo rzadkich. Kryształy uwarowitu znajdują się na szarym chromicie, który jest minerałem rudnym chromu. Kopalnia w Saranach aktualnie wstrzymała eksploatację. Okaz z trafienia z roku 2005.
Bądź na bieżąco